Archiwalna wersja strony.
Dowiedz się więcej

AI dla środowiska - Polpharma partnerem hackathonu

05.06.2020 Grupa Polpharma

AI dla środowiska - Polpharma partnerem hackathonu

Jak wykorzystując sztuczną inteligencję, usprawnić procesy ochrony środowiska w firmie? Na to pytanie spróbowało odpowiedzieć 65 uczestników hackathonu zorganizowanego w maju przez Akademię Leona Koźmińskiego, Kozminski Venture Lab, Kozminski Business Hub we współpracy z Polpharmą, Microsoft, Ministerstwem Cyfryzacji i Fundacją Digital Poland. W „Leothonie” wzięli udział przedstawiciele zarówno podmiotów komercyjnych, jak też grupy złożone ze studentów, a nawet licealistów. Zwycięski projekt zaproponowała firma JMMJ.

Celem hackathonu – czyli 24-godzinnego wydarzenia, podczas którego członkowie zespołów pracowali nad konkretnym zadaniem - było znalezienie kreatywnych rozwiązań, które wesprą ochronę środowiska w Polpharmie.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, która bierze pod uwagę wpływ swojej działalności na otoczenie społeczne i środowisko naturalne. Zależy nam na tym, aby zmniejszać nasz wpływ środowiskowy, wykorzystując do tego najnowsze technologie cyfrowe. Stąd odważna decyzja, żeby przedstawić uczestnikom Leothonu realne wyzwania związane z zarządzaniem odpadami, z którymi mierzymy się na co dzień. Jesteśmy otwarci na innowacyjne pomysły w tej dziedzinie i bardzo się cieszymy z zainteresowania udziałem w projekcie tak wielu kreatywnych ludzi. – mówi Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Polpharmie.

Cztery wyzwania

Przystępujący do hackathonu mogli wybrać jedno z czterech zadań wskazanych przez Polpharmę, takich jak: automatyzacja procesów ewidencji odpadów innych niż komunalne w magazynie Zakładu API, integracja systemu z krajowym systemem BDO (Baza Danych Odpadowych), monitorowanie stanu środowiska naturalnego, segregacja odpadów komunalnych.

Najlepsze w ocenie jury rozwiązanie zaproponował zespół z firmy JMMJ. Dotyczyło ono szczegółowo zaplanowanej struktury monitorowania zbierania danych z obszaru produkcji i ochrony środowiska. Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 10 000 zł, ufundowaną przez Polpharmę.

Cyfrowa transformacja

Istotą hackathonu było wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych, jak m.in. sztuczna inteligencja, do udoskonalania działalności firmy. Z koncepcją cyfryzacji korespondowała też formuła wydarzenia, które odbyło się w pełni on-line.

Transformacja cyfrowa w Polpharmie to idea towarzysząca naszej codziennej działalności biznesowej, która przekłada się na konkretne działania digitalizacyjne. W tym kontekście zaczerpnięcie inspiracji od uczestników hackathonu i bycie partnerem tego bardzo ciekawego wydarzenia było znakomitą okazją do wzmocnienia całego procesu cyfryzacji naszej firmy, w której nota bene, już wykorzystujemy AI, na przykład w obszarze finansów – dzieli się swoją opinią Tomasz Staszelis, Dyrektor ds. Digitalizacji Grupy Polpharma.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom i partnerom tego wyjątkowego przedsięwzięcia. To było bardzo owocne wydarzenie!

wróć